Siglir tar il cuntegn

Engiadina Figlia batta mamma

Trais giadas Samedan, duas giadas Sent ed ina giada San Murezzan: Quai èn las vischnancas indigenas che han fatg ils buns plazs a las cursas pli curtas al bike-maraton Parc naziunal.

Legende: Video Bike-maraton Parc naziunal - Arrivada dunnas 103 km abspielen. Laufzeit 00:24 Minuten.
Or da RTR dals 27.08.2016.

Cumbat tranter mamma e figlia…

… e gudagnà ha la figlia Arina Riatsch da Sent (annada 1996). Ella ha gudagnà la cursa sur 103 km che maina da Fuldera sur Livigno a Scuol. Seraina Riatsch (annada 1974), la mamma, è vegnida segunda cun passa 4 minutas retard sin la figlia.

Resultats 103 km da las dunnas

Rang
Temp fin a LivignoFin a S-chanfFin a FtanFin a ScuolTemp final
1Riatsch Arina1:55.56,91:33.19,51:39.06,011.50,85:20.13,2
2Riatsch Seraina1:57.36,01:36.25,51:38.53,711.28,95:24.24,1
3Abächerli Margrit2:00.05,01:39.35,61:38.25,112.35,35:30.41,0
4Clement Alexandra1:59.30,41:39.53,71:41.06,012.23,85:32.53,9
5Wittlin Michèle1:57.45,31:36.44,81:48.45,913.09,55:36.25,5
6Nay Alessia2:01.47,01:38.57,51:43.55,412.22,35:37.02,2
7Huguenin Joanie2:04.37,31:42.08,41:44.50,612.44,05:44.20,3
8Brun Franziska2:15.02,51:38.14,81:41.47,312.31,95:47.36,5
9Lehmann Alexandra2:10.34,01:50.35,81:46.27,612.51,46:00.28,8
10Näf Madeleine2:08.35,01:49.59,01:49.40,813.20,16:01.34,9

Resultats 103 km umens

Rang
Temp fin a LivignoFin a S-chanfFin a FtanFin a ScuolTemp final
1Demuth Frank1:36.10,31:10.29,71:18.44,210.46,14:16.10,3
2Vögeli Stefan1:36.12,91:15.40,01:21.41,310.56,74:24.30,9
3Müller Manuel1:40.34,81:18.12,21:26.00,811.07,04:35.54,8
4Inauen Lorenz1:45.28,41:19.20,91:26.42,811.07,54:42.39,6
5Deplazes Sascha1:40.32,71:23.26,01:27.58,111.25,14:43.21,9
6Kälin Christian1:44.30,41:25.46,61:23.44,811.17,74:45.19,5
7Forlin Andreas1:45.08,71:19.22,51:30.04,011.09,64:45.44,8
8Prieth Thomas1:46.02,21:24.13,71:28.30,310.40,64:49.26,8
9Fliri Valentin1:45.04,61:26.44,41:26.56,010.53,34:49.38,3
10Malgiaritta Bernhard1:45.24,81:26.44,91:26.55,510.53,14:49.58,3

Blers indigens tar ils 66 km

La cursa da 66 km dals umens ha gudagnà Nicolà Hartmann da Samedan. Segunda da la cursa curta da las dunnas e vegnida Christine Buzzetti Moritz da Samedan e terz da la cursa dals umens è daventà Fadri Barandun da Samedan.
Ed era il quart è in curridur engiadinais Claudio Tschenett da San Murezzan.

Resultats 66 km dunnas

Rang
AnnadaTemp fin a S-chanfFin a FtanFin a ScuolTotal
1Muther Linda19851:33.26,91:38.54,812.49,83:25.11,5
2Buzzetti Moritz Christine19771:35.26,91:38.40,112.54,33:27.01,3
3Villa Alessia19781:37.56,31:39.08,912.55,33:30.00,5
4Winterberg Patricia19821:39.13,11:41.12,713.02,43:33.28,2
5Widmer Nina19891:40.17,21:41.39,212.28,63:34.25,0
6Widmer Nicole19881:37.45,41:46.50,213.37,53:38.13,1
7Blickenstorfer Tanja19931:43.43,01:44.45,113.26,23:41.54,3
8Truong Perrine19871:43.21,71:48.28,414.14,73:46.04,8
9Schwarzentruber Cornelia19811:46.35,81:49.50,313.21,63:49.47,7
10Berri Ursina19891:58.28,41:50.19,113.24,44:02.11,9

Resultats 66 km umens

RangAnnadaTemp fin a S-chanfFin a FtanFin a ScuolTemp final
1Hartmann Nicolà19931:14.05,01:21.43,710.49,02:46.37,7
2Ritter Marco19821:15.39,41:21.33,811.05,12:48.18,3
3Barandun Fadri19971:16.22,41:21.06,411.13,72:48.42,5
4Tschenett Claudio19721:14.05,51:23.57,711.03,22:49.06,4
5Kälin Mark19831:16.21,61:22.22,211.02,72:49.46,5
6Zanetti Marino19941:19.07,21:22.40,711.28,22:53.16,1
7Plüss Andreas19851:17.33,51:24.17,611.26,32:53.17,4
8Ender Marcel19821:18.30,81:24.02,211.38,22:54.11,2
9Maffezzini Gabriele19751:18.06,21:26.52,311.14,62:56.13,1
10Humm Daniel19921:17.34,21:26.44,411.56,12:56.14,7