Siglir tar il cuntegn

Header

Navigaziun

Legenda: Guardar il video Elecziuns communalas en Grischun. Durada 01:24 minutas.
Or da Telesguard dals 25.09.2016.
cuntegn

Votaziuns Survista da las elecziuns communalas

La survista da las elecziuns communalas

  • 1. Lumnezia

    Elecziuns da las autoritads communalas

    Vopna da Lumnezia
    Legenda: Lumnezia Grafica: RTR
    • President:
      Duri Blumenthal (328 vuschs)
    • Suprastanza:
      Curdin Capeder, Cumbel (331 vuschs) elegì
      Gioni Capaul, Degen (210 vuschs) elegì
      Martin Capaul, Lumbrein (313 vuschs) elegì
      Daniel Solèr, Morissen (268 vuschs) elegì
      Elisabeth Lorez, Suraua (256 vuschs) elegida
      Primus Cavegn, Vella (285 vuschs) elegì
      Erwin Derungs, Vignogn (17 vuschs) da contactar
      Roman Andreoli, Vignogn (11 vuschs) da contactar
      Silvio Caviezel, Vrin (38 vuschs) da contactar
      Ronnie Caminada, Vrin (14 vuschs) da contactarMintga fracziun da la vischnanca Lumnezia ha dabun in post en la suprastanza communala. I mancan las fracziuns da Vignogn e Vrin. Candidats potenzials che n'han betg candidà uffizialmain vegnan contactads da la vischnanca per sclerir sch'els acceptassan l'elecziun.
    • Cumissiun da gestiun:
      Daniel Blumenthal-Lombris, Vella (269 vuschs)
      Rino Caviezel, Vella (356 vuschs)
      Hilda Livers, Suraua (339 vuschs)
    • Cussegl da scola:
      Martin Schwyter, Vella (311 vuschs)
      Gion Casanova, Vignogn (346 vuschs)Candidats nunuffizials che han survegnì vuschs vegnan contactads da la vischnanca.
  • 2. Bever

    Elecziun da renovaziun totala

    La vopna da Bever
    Legenda: Bever Grafica: RTR
    • President:
      Fadri Guidon (209 vuschs)
      Ladina Meyer (78 vuschs) na elegida
    • Suprastanza:
      Frank Spreuwers (210 vuschs)
      Andreas Eggimann (193 vuschs)
      Felix Karrer (191 vuschs)
      Marcello Giovanoli (176 vuschs)
      Gian Tumesch Plebani (101 vuschs) na elegì
      Christian Ellemunter (137 vuschs) na elegì
      Franco Duschen (90 vuschs) na elegì
    • Cumissiun da gestiun:
      Felix Karrer (182 vuschs)
      Erwin Küng (224 vuschs)
      Fadri Guidon (159 vuschs)
    • Cussegl da scola:
      Ursina Rupp (168 vuschs)
      Daniel Pfister (182 vuschs)
    • Cumissiun da construcziun:
      Roland Malgiaritta (192 vuschs)
      Marco Fluor (177 vuschs)
      Werner Grob (111 vuschs) na elegì
  • 3. Domat

    Elecziuns cussegl da vischnanca

    La vopna da Domat
    Legenda: Vischnanca da Domat RTR
    • Partida cristiandemocratica:
      Andrea Bäder Federspiel: 1'124 vuschs, elegida
      Ursin Fetz: 1'409 vuschs, elegì
      Reto Parpan: 998 vuschs, elegì
      Philipp Ruckstuhl:1'452 vuschs, elegì
      Anita Decurtins-Jermann: 757 vuschs, elegida
      Reto Spiller: 643 vuschs, elegì

      Patrick Bargetzi: 573 vuschs
      Manuela Bolch: 397 vuschs
      Gian-Andrea Frehner: 426 vuschs
      Selina Märchy: 426 vuschs
      Stephan Tröhler: 343 vuschs

    • Partida populara svizra:
      Ruben Durisch: 708 vuschs, elegì
      Ronny Krättli: 598 vuschs, elegì
      Daniel Meyer: 705 vuschs, elegì

      Reto Christen: 463 vuschs
      Fabian Obrist: 454 vuschs
      Luca Brechbühler: 238 vuschs
      Anka Obrist: 232 vuschs
      Ramun Seglias: 226 vuschs
      Roger Good: 234 vuschs
      Christoph Dürst: 240 vuschs

    • Partida socialdemocratica:
      Enea Baselgia: 769 vuschs, elegì
      Martijn van Kleef: 830 vuschs, elegì
      Anita Caflisch Müler: 920 vuschs, elegida

      Laura Lutz: 617 vuschs
      Lejla Puskar: 459 vuschs
      Sibilla Stolz: 479 vuschs
      Beat Nigg: 491 vuschs
      Fadri Guetg: 343 vuschs

    • Partida liberaldemocratica:
      Jürg Rodigari: 1'042 vuschs, elegì
      Stephan Schwager: 596 vuschs, elegì

      Rahel Kaelin: 232 vuschs
      Daniel Kunferman Maissen: 411 vuschs
      Rahel Stoisser: 207 vuschs
      Paul Camichel: 206 vuschs
      Rafaela Theus: 214 vuschs
      Martin Bossart: 175 vuschs

    • Partida burgaisdemocratica:
      Franco M. Thalmann: 381 vuschs, elegì

      Manuela Tscholl: 225 vuschs
      Amanda De Napoli: 168 vuschs
      Roland Marugg: 186 vuschs
      Martin Kalberer: 162 vuschs

  • 4. Val Müstair

    Elecziun suprastanza (segund scrutini)

    La vopna da Val Müstair
    Legenda: Vischnanca da Val Müstair. RTR
    • Vuschs per la suprastanza han survegnì:
      Hansörg Weber: 398 vuschs elegì
      Cla Filip Pitsch: 349 vuschs elegì
      Gian Tschenett: 302 vuschs
      Jon Lamprecht: 203 vuschs
      Aldo Pitsch: 244 vuschs
  • 5. Samedan

    Elecziuns communalas

    La vopna da Samedan
    Legenda: Vischnanca da Samedan. RTR
    • Presidi
      Jon Fadri Huder: 584 vuschs elegì
    • SuprastanzaPaolo La Fata: 449 vuschs elegì
      Silvano Manzoni: 563 vuschs elegì
      Annigna Nick Steiner: 357 vuschs elegì
      Andry Niggli: 464 vuschs elegì
      Andrea Parolini: 548 vuschs elegì
      Gian Sutter: 460 vuschs elegì
      Maurizio Greutert: 235 vuschs
    • Cumissiun da gestiun
      Alice Bisaz: 543 vuschs elegì
      Gian Reto Melchior: 531 vuschs elegì
      Duri Zisler: 536 vuschs elegì
  • 6. Zezras

    Elecziun da las autoritads per la perioda d'uffizi 2017-2019

    La vopna da Zezras
    Legenda: Zezras Grafica: RTR

    Elegids èn

    • President:
      Peter Lang (435 vuschs)
    • Suprastanza:
      Benjamin Hefti (363 vuschs)
      Urs Oswald (344 vuschs)
      Bruno Derungs (313 vuschs)
      Andrea Rothenberger (279 vuschs)
      Alois Gadola (277 vuschs)
      Max Siegrist (245 vuschs)
    • Suppleants da suprastanza:
      Yvonne Brigger (311 vuschs)
      Martin Conrad (258 vuschs)
    • Cussel da scola:
      Jürg Casal (335 vuschs)
      Cornelia Kohler (333 vuschs)
      Hansjürg Marx (331 vuschs)
      Antonio Nigro (271 vuschs)
  • 7. Landquart

    Elecziuns communalas

    La vopna da Landquart
    Legenda: Landquart Grafica: RTR
    • Dumbers da sezs da suprastanza per partida:
      PCD: 2
      PBD: 1
      PLD: 1
      PPS: 1
      PS: 1
    • Suprastanza:
      Hubert Gadient PPS (860 vuschs)
      Livio Zanetti PCD (746 vuschs)
      Aldo Danuser PCD (608 vuschs)
      Cornelia Cabialavetta PS (607 vuschs)
      Norbert Mittner PLD (515 vuschs)
      Curdin Brändli PBD (467 vuschs)
    • Cumissiun da gestiun:
      Christa Baumann (535 vuschs)
      Vroni Senn-Kessler (402 vuschs) Lorenz Felix (346 vuschs)
      Claudia Eyb (230 vuschs) na elegì
      Claudio Strohmaier (242 vuschs) na elegì
  • 8. Val Stussavgia

    Elecziuns communalas

    La vopna da Val Stussavgia
    Legenda: Val Stussavgia Grafica: RTR

    Elegì/da è

    • President:
      Thomas Buchli (260 vuschs)
    • Suprastanza:
      Armin Buchli (225 vuschs)
      Esthi Derungs (221 vuschs)
      Alexander Messmer (244 vuschs)
      Jean Claude Pedrolini (204 vuschs)
    • Cumissiun da gestiun:
      Christian Buchli Basig (265 vuschs)
      Sebastian Lenggenhager (262 vuschs)
      Ruth Stucki Schläppi (260 vuschs)
    • Cussegl da scola:
      Gertrud Buchli Zinsli (137 vuschs)
      Josi Messmer (142 vuschs)
      Ernst Zinsli (128 vuschs)
    • Cumissiun per la promoziun economica:
      Renata Basig-Jehli (219 vuschs)
      Stefan Buchli (234 vuschs)
      Hanspeter Brunner (205 vuschs)
      Markus Joos (223 vuschs)
      Walter Marchion (212 vuschs)
      Regula Ragettli-Zinsli (212 vuschs)
      Eva Stocker Schaufelberger (232 vuschs)
      Ursi Zinsli-Calonder (222 vuschs)
  • 9. Trun

    Remplazzament commember da la suprastanza communala 2015-2017

    La vopna da Trun
    Legenda: Trun Grafica: RTR
    • Giachen Albrecht (130 vuschs)
  • 10. Bever

    Elecziuns communalas (segund scrutini)

    La vopna da Bever
    Legenda: Vischnanca da Bever. RTR
    • Cumissiun da gestiun
      Jacqueline Beriger-Zbinden: 84 vuschs elegida
      Linus Peter: 79 vuschs elegì
      Curdin Mengelt: 72 vuschs
  • 11. S-chanf

    Elecziuns communalas

    La vopna da S-chanf
    Legenda: Vischnanca da S-chanf. RTR
    • Presidi
      Gian Fadri Largiadèr: 183 vuschs elegì
      Gian Andrea Bott: 122 vuschs
    • Suprastanza
      Jnes Barblan: 151 vuschs elegida
      Liun Quadri: 141 vuschs elegì
    • Suppleant da suprastanza
      Linard Luzi: 192 vuschs
    • Cumissiun da gestiun
      Christian Berger: 164 vuschs elegì
      Linard Parli: 168 vuschs elegì
    • Cussegl da scola
      Doris Florineth: 187 vuschs elegìda
      Nina Defila: 175 vuschs elegida